aktuality

Písečná zase trochu uklízenější

Písečná zase trochu uklízenější

Někdo to uklidit musí! Sobotní říjnové ráno se naše pirátská posádka sešla na Písečné a pustila se do úklidu okolí autobusové točny a psího cvičiště.
Množství odpadků nás příliš nepřekvapilo. Čertovka zarostlá náletovými dřevinami je už několik let útočištěm nejrůznějších „vařičů“ a slouží jako odkladiště nepotřebného harampádí, od hrnců, lahví všeho druhu až po autosoučástky. U točny autobusu zase scházejí větší odpadkové koše, které by třebas alespoň někteří kolemjdoucí využili raději než všudypřítomné křoví prorostlé trnitými šlahouny a prošpikované obaly, papíry, plastovými lahvemi.
Oběma lokalitám by určitě neuškodil občasný zásah pily nebo křovinořezu, nejen aby se lépe udržovaly v čistotě, ale hlavně aby nelákaly k odhazování odpadků. Znáte to: kam je vidět… V obou případech jsme již podali podnět na městský úřad.
Zvláštní kapitolou je basketbalový plácek za penzionem, který by si jistě zasloužil více pozornosti ze strany oddělení komunální údržby nebo městských strážníků (střepy a použité jehly pod basketbalový koš opravdu nepatří).
Naše pirátská posádka zvládla naplnit 14 velkých pytlů. Naše Blansko – hlavně teď Písečná je tak zase alespoň o kapku pěknější a zdravější! 💪🌳🖤
SDÍLEJTE S NÁMA