Chci posunout kulturní dění v Blansku

MARTINA MACKŮ

BOTANIK, PEDAGOG

ZBYNĚK POKORNÝ

martina macků

Proč ses rozhodl znova kandidovat za Piráty v Blansku?

O dění v Blansku se zajímám dlouhodobě. Především o kulturu a zájmovou činnost, ve které se pohybuji už dvacet let. Doposud jsem se snažila být aktivní jako dobrovolník především v zájmových spolcích, které se aktivně podílí na kultuře a vyžití pro děti v Blansku. Z vlastní praxe však čím dál více cítím, že v Blansku to chce změnu a především kulturní dění posunout někam dále a to bez podpory přímo na radnici nejde. Zajímá mne také problematika adaptace městského prostředí na klimatickou změnu, ochrana přírody a práce s veřejným prostorem ve městě. Zde je obrovský potenciál Blansko posouvat dále.

Činnost skupiny lidí kolem Pirátů jsem sledovala celé minulé volební období a s jejich názory jsem souhlasila. Proto bych nyní ráda podpořila svojí kandidaturou tuto zajímavou skupinu lidí, která se za poslední čtyři roky seskupila kolem Zbyňka Pokorného.
 

Jaké jsou tvé pracovní a životní zkušenosti?

Profesně jsem botanik (studium na přírodovědecké fakultě MU) a pedagog. Jako pedagog jsem zaměstnaná na Lipce – centru environmentálního vzdělávání, kde pracuji na pracovišti Rychta v Krásensku. Zde učím především žáky základních a středních škol, kteří k nám přijíždějí na programy zaměřené na ekologii, terénní biologii, změnu klimatu. Pracuji s nadanými žáky v biologii. V Blansku se věnuji od svých 17 let aktivně dobrovolnické přípravě kulturních akcí, které pořádá především Ulita Blansko. Samotnou Ulitu jsem vedla 8 let jako předseda. Nyní aktivně spolupracuji na běhu a programu Ulity přes celý rok. Jako dramaturg a hlavní pořadatel mám na starosti festival Muzika pro Karolínku. Přes 20 let vedu dětský oddíl T.K. Tuláci Blansko pod Českou tábornickou unií. Zapojuji se ve spolcích, které se věnuji ochraně přírody (například Okras v Moravském krasu), dobrovolnicky jezdím pomáhat pořádat festivaly po celé České republice.

Martina Macků

Botanik, pedagog