aktuality

20 let v EU – Diskuse s europoslankyní Markétou Gregorovou

20 let v EU – Diskuse s europoslankyní Markétou Gregorovou

Jste příznivcem Evropské unie, nebo spíše jejím odpůrcem? Ať tak či onak, jestli se zajímáte o aktuální otázky vztahu Česka a EU, popřípadě byste se o své názory na tyto otázky chtěli podělit s ostatními, diskuze „20 let v EU – Česko na společné cestě, nebo křižovatce“ je přesně pro vás.

Dozvíte se na ní leccos o práci v europarlamentu a také o tématech, jako jsou dezinformace, kyberbezpečnost, cizí vměšování, Rusko a Čína, lidská práva, mladí a ženy v politice, rozšiřování EU, Východní partnerství, ochrana dat a právo veta v Radě EU.
Zveme vás do blanenského klubu Suterén na diskuzi s europoslankyní Markétou Gregorovou (Piráti), která se těmito tématy již skoro pět let zabývá!

• Jak si vede Česká republika po dvaceti letech členství v Evropské unii? Jaký je Česko hráč na evropském hřišti?
• Jste pro přijetí eura, nebo si myslíte, že je to příliš velký risk a další krok k závislosti české ekonomiky na EU?
• Co by pro Česko znamenalo další rozšíření EU? Na „čekací listině“ je nejen Ukrajina – je to příležitost, nebo spíše hrozba?
• Lze v EU efektivně bojovat s dezinformacemi, aniž by byla ohrožena svoboda slova a objektivita?
• Jak posílit kybernetickou bezpečnost v zemích EU, a přitom se vyhnout nadměrnému dohledu nad digitální sférou?
• Co by měla Evropská unie podniknout proti ruskému a čínskému vlivu s ohledem na demokratické procesy v členských státech? Není postup EU vůči Rusku a Číně příliš tvrdý? A domníváte se, že EU dostatečně hledá diplomatická řešení, a nikoli pouze konfrontaci?
• Jak se může Evropská unie více podílet na ochraně lidských práv na globální úrovni? Není rostoucí obava z omezení národní suverenity a v oblasti lidských práv v rámci EU oprávněná?
• Zvýší zrušení práva veta akceschopnost EU, nebo jen nahraje populismu v jednotlivých zemích?
• Jak vypadá bežný pracovní den europoslankyně a jak je snadné prosazovat svoji práci jako žena?
Tyto a další společné výzvy s sebou přináší členství v Evropské unii. Jsme si jistí, že půjde o jedinečnou otevřenou diskuzi plnou složitých otázek, výzev a možná i názorových střetů. Proto neváhejte a dorazte do blanenského klubu Suterén.

20 let EU – Diskuse s europoslankyní Markétou Gregorovou
SDÍLEJTE S NÁMA